ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

 

Конфиденциальность, адвокат по уголовным делам, уголовный адвокат
Політика конфеденційності, адвокатське бюро “Максима Студзінського”

Один із основних принципів адвокатської діяльності – обов’язок адвоката зберігати професійну таємницю.

Люди звертаються до адвокатського бюро “Максима Студзінського” за консультацією, аби отримати допомогу у вирішенні своїх, іноді доволі складних, правових проблем. Тому у власних інтересах відкривають адвокату секрети, які можуть приховувати навіть від близьких людей.

Неухильне дотримання принципу конфіденційності дозволяє клієнтам розкрити перед адвокатом усі деталі своєї справи та вселяє впевненість, що вони залишаться таємницею. Інтереси клієнта є головним пріоритетом для адвокатів бюро Максима Студзінського, а довірена нам інформація – найвищою цінністю.

 

 

 

Конфіденційність роботи з клієнтом

З моменту, коли клієнт переступив поріг нашого бюро, всі подальші дії становлять предмет адвокатської таємниці, незалежно від того, чи є клієнт постійним, чи звертається за разовою консультацією. Сам факт звернення до адвоката – вже предмет професійної таємниці. Це ж стосується і суті прохання клієнта, і змісту первинної консультації.

Тож звернувшись до нашого бюро, Ви можете довірити адвокату всі деталі проблеми, з якою зіткнулися. Натомість, неповнота наданої інформації чи приховування фактів може призвести до наслідків, які адвокату вже не вдасться виправити під час судового процесу. Тому пам’ятайте — наші професіонали завжди зберігатимуть вашу конфіденційну інформацію!

 

Нормативне підкріплення принципу конфіденційності

Відповідно до п.п. 1,2 ч. 2 ст. 21 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, адвокату забороняється використовувати свої права всупереч правам, свободам та законним інтересам клієнта, а також без згоди клієнта розголошувати відомості, що становлять адвокатську таємницю, використовувати їх у своїх інтересах чи інтересах третіх осіб.

Відповідно до ст. 22 того ж Закону, адвокатською таємницею є будь-яка інформація, яка стала відома адвокату, помічнику адвоката, стажеру адвоката, особі, яка перебуває у трудових відносинах з адвокатом, про клієнта, а також питання, за якими клієнт (чи особа, якій відмовлено у укладенні договору про надання правової допомоги на підставі передбачених цим Законом підстав) звертався до адвоката, адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання. Таємницею також є зміст порад, консультацій, роз’яснень адвоката, складені ним документи, інформація, що зберігається на електронних носіях, та інші документи та відомості, отримані адвокатом при провадженні адвокатської діяльності.

Ця інформація не підлягає розголошенню як самим адвокатом, так і його помічниками, стажистами та особами, які перебувають у трудових відносинах з адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням, а також особою, щодо якої прийнято рішення про припинення або зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю. Адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об’єднання зобов’язані забезпечити умови, що унеможливлюють доступ сторонніх осіб до адвокатської таємниці або її розголошення.

Не підлягає також розголошенню інформація про відомості, які стали відомі адвокату від особи, яка звернулася з пропозицією про укладання договору про правову допомогу, однак якій в укладенні такого договору було відмовлено, на підставах, передбачених частиною 1 ст. 28 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Частиною 3 ст. 47 Кримінального процесуального кодексу України, передбачено, що захисник без згоди підозрюваного (обвинуваченого) не має права розголошувати даніі, які стали йому відомі у зв’язку з участю в кримінальному провадженні та становлять адвокатську або іншу таємницю, що охороняється законом.

Ще одна юридична гарантія передбачена статтею 46 Кримінального процесуального кодексу України полягає в тому, що документи, пов’язані з виконанням захисником його обов’язків, без його згоди не підлягають огляду, вилученню чи розголошенню слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом, а захисник без згоди підозрюваного (обвинуваченого) не має права розголошувати дані, які стали йому відомі у зв’язку з участю у кримінальному провадженні та становлять адвокатську або іншу таємницю, що охороняється законом.

Останнє, але не менш важливе – пункт другої статті 32 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” гарантує дисциплінарну відповідальність адвокату, який розголосив адвокатську таємницю, у вигляді позбавлення свого статусу та неможливості протягом двох років повернутися до практики, якщо його вина буде доведена.

ЗАПИШІТЬСЯ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ